Minimalismus v životě projektového manažera

středa 13. 11. 2019, 9:45 – 10:45

K2

Přednáška

Minimalismus je známý především jako obor umění nebo životní styl. Ale jak se minimalismus aplikuje v profesním životě a při řízení projektů? Většina lidí se potýká s problémem zahlcení a bezvýchodné situace nepřehlednosti. Mnoho lidí vnímá své pracovní prostředí jako chaos a digitální doba s nekonečnými virtuálními kapacitami poskytuje dostatečný prostor neviditelnému hromadění. Většina organizací se dostává do problémů s komplexitou svých architektur a čím dál tím víc týmů má problém udržet systém technologických špaget. Řešení a implementace mají čím dál tím více návazností a dopadů. Kam toto vede, jaké technické a projektové problémy tento trend přináší a co s tím? 

První část přednášky shrne první část Minimalismu v řízení z roku 2018 a uvede nás do kontextu minimalistického managementu. V druhé části přednášky probereme minimalistický projektový a portfolio management. 

Pro koho je přednáška určena:

  • Pro projektové manažery a nejen je

Účastí na přednášce si rozšíříte kompetence:

Hana Ducháčková

Měla jsem tú čest zúčastnit se mnoha velkých a zajímavých výzev v globálním prostředí. Přes řízení projektů, portfolií, strategií a organizací jsem se dostala k úžasnému bodu, kdy se ráda dělím o své zkušenosti a poznatky. Je mi tedy potěšením vystupovat a sdílet témata na různých projektových nebo technologických konferencích. Mimo práce se věnuji doktorandskému studiu v Zürichu, figurálnímu sochařství a futuristické sci-fi literatuře. Na vlnu mě obvykle naladí Depeche Mode nebo elektro minimal.